All Articles Ableton Live
Ableton زنده: سفت ضربه سبک MPC
Rory Dow on Wed, June 27th 0 comments
Get your groove on with Rory Dow as he taps you through the process of chopping up beats in Ableton Live MPC-style.

نفوذ نمونه MPC، سخت است برای اندازه گیری است. این است که به طور گسترده ای در نظر گرفته می شود ابزار انتخابی برای برش نمونه است و measurably کمک به شکل دادن به تمام ژانرهای موسیقی، به ویژه هیپ هاپ، بلکه طبل و باس و به خانه میزان کمتر و تکنو.

با استفاده از این در ذهن ما ممکن است آن را سرگرم کننده یک مقاله در مورد چگونگی به تمدد اعصاب MPC برش تکنیک در Ableton زنده است. زنده دارای تمام ابزار شما نیاز دارید، پس اگر youve تا کنون فکر اگر شما می توانید که شیار مشهور در جعبه را دریافت کنید و سپس در خواندن.


برش ضربه

اول از همه، به شما اجازه می دهد تا با یک حلقه درام شروع کنیم. در اینجا به عنوان مثال حلقه درام که من دارم به کار در این آموزش:

[صوتی ID = "14،220"]

حلقه فانک slowish ساخته شده در BFD2 FXpansions که قرار بود به هیپ هاپ-ify!

این کمک می کند تا اگر حلقه اصلی خود را به میله های دقیق اگر چه 100٪ لازم تقلیل است. واردات و حلقه را به آهنگ های صوتی در جلسه نمایش و یا نمایش تنظیم و سپس راست بر روی کلیپ کلیک کنید و انتخاب خلال آهنگ جدید MIDI.

Slice to New MIDI Track

هر کلیپ های صوتی می تواند با استفاده از ابزار زندگی برش قطعه قطعه.


جعبه محاوره ای با دو گزینه ظاهر می شود. در حال حاضر، ما می خواهیم به ترک این پیش فرض - ایجاد یک تکه در گذرا و برش از پیش تعیین شده: ساخته شده در. خارج از محدوده این مقاله است، اما من توصیه بررسی این دو گزینه را بیشتر به عنوان برخی از گزینه های بسیار قدرتمند دروغ در درون.

Slice to New MIDI Track default options

برای برش حلقه درام، گزینه های پیش فرض در زندگی خلال جدید آهنگ MIDI تابع کامل.


هنگامی که شما با کلیک بر روی دکمه OK یک سری از حوادث برگزار خواهد شد:

  • a new midi track will be created
  • a Drum Rack will be placed on the midi track
  • the Drum Rack will be filled with the slices from our loop
  • a midi clip will be placed on the track which will play back our slices perfectly

Drum Rack

قفسه درام شامل حلقه درام، قطعه قطعه شده و آماده به ریمیکس.


زنده برگ حلقه درام کل در هر سلول رک طبل. برش ایجاد شده با استفاده از سلول شروع و نقطه پایان، که باعث افزایش سرعت برش بسیار ساده است چرا که آنها arent به طور دائم نابود و لگدمال می شوند. استفاده از قفسه های درام نیز برای ویرایش تنظیمات فیلتر، آمپر پاکت نامه، پاکت نامه زمین و غیره را می دهد.


Remixing حلقه درام

در حال حاضر سرگرم کننده آغاز می شود! با برش منظمی نقشه برداری را می توانید شروع به دوباره ترتیب حلقه ما. اگر شما 4X4 16 پد کنترل کننده مانند MPD Akai یا padKontrol KORG است که می تواند با احساس معتبر پخش نمونه ها در زمان واقعی کمک کند، اما آن به هیچ وجه لازم است. برای نمونه های صوتی، برنامه ریزی با استفاده از ماوس.

ضرب و شتم را که دوست دارید صدای. این را ندارد تا کامل در این مرحله باشد. IM تعمیم به طور افراطی در اینجا اما بیشتر ضربه هیپ هاپ استفاده از شاید 6 یا 8 برش از حلقه اصلی درام خود را. اینجا چگونه حلقه درام من به نظر می رسد پس از remixing:

The new drum loop

حلقه ریمیکس. توجه داشته باشید که چه تعداد از برش arent نمایش مورد استفاده قرار گرفته است. سادگی کلید شیار خوب هیپ هاپ است.


ارائه MIDI که نوسان افسانه ای خود را

استخوان که نوسان MPC را به تدریج و شیار است. قرار بود برای استفاده از زندگی توابع تدریج به تقلید MPCs نوسان در حال حاضر افسانه ای است. در مرحله اول، اگر کاربر تازه در حال حاضر، شما نیاز به با تئوري و فرمول صفات و کیفیت چیزی را تعیین کردن بخش MIDI. با استفاده از قسمت انتخاب شده، ضربه فرماندهی شیفت-U و یا کنترل شیفت-U برای باز کردن گزینه با تئوري و فرمول صفات و کیفیت چیزی را تعیین کردن.

Live's quantize options

زندگی با تئوري و فرمول صفات و کیفیت چیزی را تعیین کردن گزینه.


خواهید احتمالا می خواهم به هر دو 1/16 یا 1/32 در قدرت 100٪ با تئوري و فرمول صفات و کیفیت چیزی را تعیین کردن. در این مرحله احتمالا حلقه درام خود را کمی روباتیک به نظر برسد، اما انجام شد هنوز رتبهدهی نشده است. MIDI کوانتیزه است، اما در میانهی شب تزریق نوسان است.

با بررسی اجمالی کلیپ باز کردن، سر به خواص مشاهده کلیپ. خواهید کلمه جادویی، شیار را ببینید. در کنار آن یک کلید hot-swap را.

Clip View Properties

نمایش کلیپ به ما می دهد دسترسی به مرورگر شیار.


آمار hot-swap را فشار دهید و مرورگر زنده در پوشه شیار باز کردن. خواهید ببینید یک پوشه به نام MPC. آن را باز کنید و در یک شیار را انتخاب کنید.

Live's MPC groove templates

زنده شامل کتابخانه قالب شیار های مختلف از جمله، و نه به راحتی، شیار MPC.


برخی از آزمایش ممکن است به منظور رسیدن به شیار سمت راست است. میرم که نشان داد که MPC از 16 شیار چرخش به احساس معتبر ترین، و به عنوان مثال ما در اینجا، من دارم میرم MPC 16 چرخش-61.agr. دوبار در نوسان انتخاب خود را از پیش تعیین شده برای آن را اجرا می کنند به کلیپ کلیک کنید.

پخش کلیپ و شما باید فورا متوجه تفاوت. شما ممکن است بخواهید دکمه hot-swap را به ضربه دوباره و شیار مختلف را امتحان کنید. در اینجا این است که حلقه به عنوان مثال ما قبل و بعد از قالب شیار اعمال می شود:

قبل از شیار:

[صوتی ID = "14،221"]

ارسال شیار:

[صوتی ID = "14،222"]

نکته: اگر شما را انتخاب کنید بعد از آن شما می توانید چاپ نوسان به یادداشت های MIDI در کلیپ خود را متعهد. اکنون شما قادر به دیدن دقیقا چه اثرات نوسان سرعت و زمان از دنباله.

من هم EQ کوچک و فشرده سازی به حلقه ما. ماشین آلات MPC تمایل به رنگ صدا کمی افزایش در پایان پایین و له سیگنال کمی است. بدیهی است، چه خوب به نظر می رسد به طور کامل بستگی به منابع اصلی خود را.


نوک نهایی

مقدار زیادی از موسیقی هیپ هاپ است که به طور کامل در MPC نوشته شده است. به عنوان basslines و بدون درام محتوای موسیقایی است که اغلب با توجه به برش، ریمیکس با تئوري و فرمول صفات و کیفیت چیزی را تعیین کردن، شیار درمان به عنوان درامز. به عنوان یک نتیجه، نوسانات کل آهنگ در یک راه فوق العاده است. اینجا حلقه درام خود را با گیتار است که شده و با همان قالب شیار قطعه قطعه کوانتیزه

[صوتی ID = "14،223"]

آغاز چیزی را برروی!

شما می توانید بشنوید که گیتار نشسته است کاملا با طبل با توجه به شیار سنگین است. اضافه کردن bassline، دوست MC مورد علاقه به تف چند میله و ما ممکن است آغاز چیزی خاص.

MPCs ابزار شگفت انگیز است که الهام بخش نسل از نوازندگان و هست در حالی که هیچ جایگزینی برای چیزی واقعی، Ableton زنده هنوز هم می تواند که تاب افسانه ای و بازسازی، حداقل تا حدی، گردش کار است. پس جلو بروید و شیار.


Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

EDM Production Tips
Logic Pro X 402
Dream It. Do It.
Do you want to learn EDM Production Tips?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: