All Articles Ableton Live
طراحی هارمونیک صدا با Vocoder Ableton زنده
Noah Pred on Wed, June 12th 0 comments
Understanding how Ableton's vocoder works will allow you to create, not only robotic voices, but so much more harmonic content. If you're into sound design this is a must-read article!

در جهان امروز در همه جا از خواننده های پاپ تنظیم خودکار، تکنولوژی vocoder است تا حد زیادی گرفته شده برای اعطا. اختراع در اواخر 60S و محبوبیت در 70s منی آلمانی الکترو عمل Kraftwerk، آن را به یک اثر قابل تشخیص از زمانی که در درجه اول برای ایجاد تن صدای رباتیک (نگاه کنید به: Cylons). اما حتی فراتر از استفاده در استفاده از ملودی و هارمونی سنتز به انگیزه های صوتی سنتی آن، آن است، در واقع، ابزار فوق العاده قدرتمند طراحی صدا، و ساخته شده است در اثر Vocoder زنده فریب آمیزی انعطاف پذیر دستگاه است که می تواند تولید انواع اعوجاج هارمونیکی بزرگ است ، دستکاری سازه و توانایی برای پی بردن به اطلاعات ملودیک که در آن هیچ کدام قبل وجود دارد.

برای استفاده کامل از Vocoder، این مهم است که به دانستن اصول اولیه چگونه کار می کند. این اثر نیاز به دو سیگنال: مدولاتور، فراهم می کند که ضربه ریتمیک یا گفتاری است که به حامل، که ملودیک یا هارمونیک شکل موج پایدار فراهم می کند که لحن موسیقی مدوله اعمال شده است. اینها در مرحله بعد از طریق یک سری فیلتر گذر که فرکانس ها توسط کنترل فورمنت، که تغییر جنسیت درک آوازی vocoded به اصلاح ترکیب شده است. خواهیم نگاهی به با vocoding یک حلقه درام ساده قبل از راه اندازی به روش های سنتی تر آوازی گرا.


Vocodrumming

برای شروع، ما می خواهیم یک استکاتو ساده حلقه درام (Pic. 1) در یک مسیر اساسی صوتی.

Pic. 1

عکس. 1


در مرحله بعد، اضافه کردن یک اثر Vocoder پیش فرض به آن (Pic. 2) از مرورگر دستگاه زنده (3 Pic.).

Pic. 2

عکس. 2

Pic. 3

عکس. 3


گوش دادن: پژوهشی طبل حلقه

[صوتی شناسه = "19758"]


در گوشه سمت چپ بالا Vocoder منوی کشویی که شامل چهار منابع حامل انتخاب و حالت اولیه از عمل Vocoder است: سر و صدا، که با استفاده از یک سیگنال نویز فیلتر شده به عنوان حامل، خارجی، که اجازه می دهد تا شما را به مسیر صوتی خارجی سیگنال از مسیر دیگر و یا دستگاه را در مجموعه خود را به عنوان حامل (که راه عالی برای رسیدن به عوارض vocoder سنتی با استفاده از یک سیگنال حامل مصنوعی، و همچنین بعد از بررسی)، مدولاتور، که در آن سیگنال های دریافتی خود را به عنوان حامل خود vocodes به؛ و پیگیری پیچ، را قادر می سازد که یک اسیلاتور مونوفونیک است که تلاش به دنبال زمین از سیگنال مدولاتور.

خوب با حالت سر و صدا پیش فرض آغاز خواهد شد. پد XY برای تغییر تراکم و نرخ بیت حامل سر و صدا و حتی تنها با دستکاری این می تواند حلقه های خود را با کیفیت کاملا متفاوت وجود دارد.

گوش دادن: سر و صدا مدوله طبل حلقه

[صوتی شناسه = "19760"]


حالا اجازه دهید نگاهی به فیلتر بانک، بخش سیاه و سفید در مرکز دستگاه Vocoder. اولین منوی کشویی در پایین و سمت چپ از بانک منطقه فیلتر، انتخاب گروه ما، که در آن ما می توانیم در هر نقطه بین 4 و 40 باند فیلتر برای Vocoder ما را انتخاب کنید، باند بیشتری استفاده می کنیم، غنی تر و دقیق تری به ما می دهد صدا می تواند باشد، اما به عنوان یک نتیجه، پردازنده بیشتر فشرده اثر می شود. در سمت راست از این، ما باید کنترل محدوده ما است که به ما اجازه می دهد برای مشخص کردن محدوده مجاز فرکانس از طریق حداکثر ارزش فرکانس بالا و در زیر آن، مقدار فرکانس حداقل، که تعیین فرکانس Vocoder ما می تواند در سمت راست explore.To این، ما باید کنترل پهنای باند (BW)، که تعیین عرض و یا ویژگی هر فیلتر گذر. در زیر دو حالت فیلتر ما می توانید انتخاب کنید: دقیق و یکپارچهسازی با سیستمعامل. شما باید توجه کنید در هنگام جارو پهنای باند، پایین تر از ارزش، رزونانس تر و نرم تر نتایج بالاتر می روید، شکننده تر و تحریف آن می شود.

گوش دادن: باند های مختلف و تنظیمات پهنای باند

[صوتی شناسه = "19757"]

[صوتی شناسه = "19759"]

[صوتی شناسه = "19761"]

[صوتی شناسه = "19762"]

[صوتی شناسه = "19763"]

[صوتی شناسه = "19764"]


PRO-نکته: با استفاده از ابزار قرعه کشی در بانک فیلتر به کاهش سطح هر باند فیلتر و حذف یا افزایش فرکانس خاص (Pic. 4). به با تنظیم آستانه دروازه، ما می توانیم اطمینان حاصل شود تنها بلندترین قله با قطع از به vocoded شود، به برخی از درجه ای از کنترل بیش از سر و صدای پس زمینه. در نهایت، به پارامتر سطح ما می دهد کنترل حجم کلی برای افزایش و یا کاهش نتیجه نهایی.

Pic. 4

عکس. 4

گوش دادن: حلقه ضعیف درام با آستانه دروازه در -20 دسی بل

[صوتی شناسه = "19765"]


به سمت راست از بانک فیلتر، خواهیم Vocoders را کنترل جهانی پیدا کنید. عمق کنترل میزان سیگنال مدولاسیون اعمال شده به حامل، 0٪ و در نتیجه در هیچ مدولاسیون در و 200٪ استفاده از سیگنال های مدولاسیون بالاترین قله به حامل. حمله و صفحة انتشار تعیین چگونه به سرعت حامل به مدولاسیون سیگنال اعمال می شود و چه زمانی آن را برای آویزان. فورمنت شیفت فرکانس فیلتر بانک و یا پایین، که، زمانی به سیگنال مدولاسیون آوازی به کار گرفته شود، نتایج در صدای زن در مقادیر بالاتر و صدای بیشتر مرد در مقادیر پایین تر، با افراطی در دسترس خمش جنسیتی در هر دو جهت. در نهایت، سیگنال خشک مرطوب با این نسخهها کار به عنوان انتظار می رود، در حالی که سه حالت استریو وجود دارد در دسترس است.


ایستگاه هماهنگ

تا کنون weve تنها با استفاده از حالت سر و صدا از Vocoder. برای ایجاد یک نتیجه vocoder را معمول تر است، ما باید برای ایجاد مسیر دیگری در زندگی برای تولید سیگنال حامل ما است. من دارم میرم آهنگ جدید MIDI با ابزار مصنوعی آنالوگ، موجود در سوئیت زنده، با یک نوسان ساز دندانه اره ای و یک پاکت نامه چی با ارزش بالا حفظ و کوتاه زمان انتشار (Pic. 5) اضافه شده است.

Pic. 5

عکس. 5


من آهنگ آن را بر روی حامل تغییر نام ام. در حال حاضر من به عقب بر گردیم به Vocoder که همیشه باید در مسیر زیر و بم کننده قرار داده می شود و در بالا سمت چپ کشویی، آن را از سر و صدا تبدیل به حالت خارجی است. از مسیریابی جدید منوی کشویی که در زیر آن ظاهر می شود، من در حال حاضر می خواهید را انتخاب کنید برای دریافت صدا از آهنگ من تغییر نام حامل (6 Pic.).

Pic. 6

عکس. 6


بعد، ما باید برای ایجاد یک ملودی در مسیر حامل، که چه خواهد بود، به Vocoder اعمال می شود. من یک پیشرفت وتر دو نوار در E صغیر (7 Pic.) را ایجاد کرده اید. در غیر این صورت شما آن را به عنوان یک الگوی مصنوعی مداوم در خارج از Vocoder نیز (8 Pic.) را بشنود، در حال حاضر و این مهم است که مطمئن شوید که به قطع مسیر حامل خود را به طوری که شما به تنها آن را بشنوند آن را به عنوان Vocoder شامل است.

Pic. 7

عکس. 7

Pic. 8

عکس. 8


PRO-نکته: بسیار مهم است که سیگنال حامل خود را به مقدار زیادی افزایش است، بنابراین مطمئن شوید که قرار دادن آن از یک سطح خروجی سالم است. کامل حفظ حجم در پاکت چی باید در اینجا نیز کمک کند.

گوش دادن: الگوی مصنوعی حامل از آنالوگ، هیچ vocoding

[صوتی شناسه = "19769"]


گوش دادن: درام حلقه در vocoded با خط مصنوعی آنالوگ و فورمنت رفت و برگشت اتوماسیون

[صوتی شناسه = "19766"]


PRO-TIP: زیر و بم مقدار نویز Unvoiced شده برای اضافه کردن استکاتو سر و صدا سفید برای اضافه شدت ریتمیک.

گوش دادن: درام حلقه vocoded شده با خط مصنوعی آنالوگ، فورمنت رفت و برگشت اتوماسیون و Unvoiced شده رفت و برگشت سر و صدا افزوده

[صوتی شناسه = "19767"]


در نهایت، برای یک اثر Vocoder استاندارد، خواهیم جایگزین حلقه درام با زیر و بم های مختلف: ضبط صدای من (9 Pic.).

Pic. 9

عکس. 9


گوش دادن: سیگنال مدولاتور آوازی خشک

[صوتی شناسه = "19768"]


حالا که من کار کردن با خواننده، من تنظیمات Vocoder من به طعم (10 Pic.) تنظیم کرده ایم و خودکار یک رفت و برگشت سازه های مختلف، بنابراین شما می توانید هر دو هماهنگ سنتز از سیگنال های صوتی و حرکت از ویژگی های زن به مرد را بشنود است.

Pic. 10

عکس. 10


گوش دادن ها: خواننده Vocoded با رفت و برگشت سازه (14)

[صوتی شناسه = "19770"]


PRO-TIP: اضافه کردن یک اثر کر به مسیر مدولاسیون vocoded برای گسترده تر،، صدای vocoder پرنعمت نرم و صاف و کلاسیک تر (Pic. 11)

Pic. 11

عکس. 11


گوش دادن: خواننده Vocoded با کر

[صوتی شناسه = "19772"]


شیدایی Vocoder

یکی از قابل تشخیص ترین اثر در موسیقی مدرن، بسیاری از بزرگترین بازدیدها الکترونیکی امروز نمی خواهد می شود را بدون تکنولوژی Vocoder که در آن جا دفت پانک بدون جاذب ربات خود خواننده باشد؟ گفت که جاذب ربات خواننده تنها آغاز آنچه که شما می توانید با Vocoder زنده انعطاف پذیر دست یابد. بدون حتی بررسی زیر و بم کننده و یا حالت های پیگیری پیچ (که من شما را به آزمایش با تشویق کند)، به عنوان بسیاری از احتمالات وجود دارد به عنوان تصورات خود را می تواند در هنگام با توجه به تمام حامل ممکن و منابع مدولاسیون در انتظار تواند در ترکیب تصور: تعدیل یک خط مصنوعی با صدای شما استفاده از استاندارد است، اما هیچ دلیلی وجود ندارد تا آزمایش با وجود دارد، به عنوان مثال، تعدیل Reverb استفاده خیس گرانول ضبط زمان کشیده گیتار آکوستیک با ضبط زمینه آتش بازی. و این همه بدون حتی با توجه به دستکاری گسترده ممکن است توسط گروه بندی Vocoder با دستگاه های دیگر در اثر دندانه دار کردن صدا و تعیین و تعدیل ماکروها، یا vocoding سیگنال های متعدد به طور همزمان با قرار دادن یک Vocoder در مسیر گروه. این که آیا شما به دنبال آن هستید آوازی الکترو سبک کلاسیک به فشار مخلوط خود را بر بالا و یا یک پلت فرم برای شکلگیری برای تلفن های موبایل خود را فراتر از همه به رسمیت شناختن، Vocoder زنده است از ابزار برای شما می باشد.


Related Videos
Comments (0)

You must be logged in to comment.

Live's Effects: Plugged In!
Live 9 202
Dream It. Do It.
Do you want to learn Live's Effects: Plugged In!?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: