All Articles DJ & Live Performance
ABLETON زنده: پلت فرم نهایی دیجیتال DJ؟
Noah Pred on Wed, October 24th 1 comments
Despite Ableton Live being an awesome studio DAW, it's always still considered by many as the ultimate digital DJing platform. Find out whether DJ & producer, Noah Pred, shares this belief and why.

در ده سال از آن برای اولین بار راه اندازی، اجرا از همه راه راه ABLETON زنده برای تطبیق پذیری بداهه و پیکربندی قوی در آغوش گرفت. با رابط شبکه آن بدنام یادآور گسترش ورق ABLETON زنده در بخشی به نظر نمی آید، اما در واقع پتانسیل را دارد که به عنوان یکی از قدرتمند ترین سیستم عامل های DJ در بازار امروز اختیار داشت.

به عنوان یک رسانه اجرای زنده طراحی شده است، آن را نشانی از DJ GUI سنتی با در 2-4 کانال همراه با یک مجموعه استاندارد از بانک های نمونه و اثر کنترل لا تراکتور یا SERATO ورزش. در عوض، تنها محدودیت به مقدار آهنگ ها، لایه ها، نمونه ها و اثرات شما می توانید در یک مجموعه DJ زنده شده استفاده کنید مشخصات کامپیوتر شما و تخیل خود را. به همین ترتیب، هیچ محدودیتی در نوع کنترل وجود دارد شما می توانید با ABLETON یا سفارشی شما می توانید در زیر هود را برای ایجاد یک واقعا منحصر به فرد اماده DJ تمام خود را استفاده کنید.


پیچ و تاب درایو

پیش از دیجیتال jockeys دیسک خواهد شد به خوبی با روند ضرب و شتم مطابق آشنا: تنظیم زمین از یک مسیر جدید از طریق هدفون CUE برای مطابقت با سرعت از آخرین صاف ترکیب احتمالی بین این دو است. با Ableton، زندگی این فرایند می تواند همچنین می تواند در زمان واقعی انجام می شود، اما احتمالا بهتر است در قبل از عملکرد خود را به کار گرفته، حداقل تا زمانی که شما تسلط تکنیک تاب آهنگ های خود را بسیار به سرعت.

مشابه به تراکتور فرایند بیت شبکه، کلیدی در اینجا تعیین نشانگر های تار خود را. از ویژگی های جدایی ناپذیر از زمان اختصاصی زنده روش کشش، شاخص تار ارائه دستورالعمل ها را به این نرم افزار به عنوان چگونه، وقتی، و که در آن به چین بار یک آهنگ. با تعیین نشانگرهای تار در پیش، به شما اطمینان می دهیم که هر آهنگ به درستی پیچانده شده در هماهنگی با BPM (PIC 23) جهانی از مجموعه زنده خود را بازی خواهد کرد، و به عنوان یک نتیجه، در زمان اقامت با هر آهنگ دیگر پیچانده شده و همچنین. در حالی که یک حس خاصی از ریسک ممکن است بدون امکان ترکیبی چرخش خارج از کنترل را در زمان واقعی از دست داده است، این ایده در اینجا این است که با در نظر گرفتن مراقبت از این محاسبات در پیشبرد، دی جی را می توان در برنامه نویسی های پیشرفته تر تمرکز، حلقه، اثرات و، البته، رقص خود را در طول عملکرد خود حرکت می کند. آهنگ تاب کامل است راحت تر از همیشه در آن زندگی 8 به خصوص اگر آنها بوده ام الکترونیکی با یک سرعت ثابت است. بیایید یک نگاهی به چگونه آن را انجام.

مرحله 1: در ضبط / تار / راه اندازی منطقه زنده (


مرحله 2: آوردن آهنگ شما می خواهید از مرورگر و یا پیچ و تاب از پنجره یاب / اکسپلورر به حافظه کلیپ خالی بر روی آهنگ های صوتی در نظر نشست و یا به فایل قطره خالی و دستگاه های اینجا منطقه، که در آن یک آهنگ جدید به طور خودکار به همراه آن ایجاد می شود.

مرحله 3: بر روی کلیپ های مستطیل شکل است که شما فقط کشیده شوید. دوبار کلیک کنید

Clip's properties


مرحله 4: تعامل تاب دستی توسط کلیک کردن بر روی دکمه تار در منطقه نمونه خواص مشخصات کلیپ.

مرحله 5: زوم (با کلیک کردن در بالا شکل موج، در منطقه حاکم است که در آن نماد ذره بین به نظر می رسد، و پایین کشیدن و یا به زوم کردن) را به ضرب و شتم برای اولین بار از این مسیر و با دوبار کلیک کردن نشانگر گذرا (مثلث خاکستری) بالاتر از آن برای ایجاد یک نشانگر تار است.

Create a warp marker


PRO-TIP: کلید Shift را پایین نگه دارید در حالی که کشیدن نشانگر تار به لغزش و یا ریز کوک کردن قرار دادن آن در رابطه با شکل موج است.


مرحله 6:

Set 1.1.1 Here


مرحله 7: کلیک راست نشانگر تار شما فقط ایجاد شده و از اینجا تار (راست) را انتخاب کنید از منوی زمینه. در این مرحله، شما در حال حاضر باید به طبل ضربه در شکل موج را بیشتر یا کمتر، پوشش تا به درستی با زمان بندی شبکه را ببینید.

Warp from Here (Straight)


مرحله 8: گام نهایی ما این است که به زوم کردن به پایان مسیر را کمی تنظیم برای هر جریان در محاسبه سرعت الگوریتمی است. با استفاده از مشاهده کلیپ ماکرو در گوشه پایین سمت راست مشاهده جزئیات کلیک کنید و به سمت انتهای موج به جست و خیز در بزرگنمایی جاری تا پایان از این آهنگ بدون زوم کردن و دوباره وارد

Clip Macro view


تمرکز در حال حاضر در درام و پا زدن و یا دیگر ضرب و شتم قوی، شما ممکن است متوجه آن کمی زود یا دیر در این مورد کمی زود، سقوط کمی قبل از نوار 225.

Late kick


در نوار گذرا برای ایجاد یک نشانگر جدید تار دقیقا در آغاز از ضرب و شتم زیرفشار شما می خواهید برای تنظیم دوبار کلیک کنید، و به فاصله زمان بندی صحیح کشیدن آن.


این تنظیم کمی موج دار شدن در طول مسیر، اصلاح هر گونه رانش قبلی. اگر SEG. منطقه BPM در منطقه نمونه خواص در حال حاضر تعداد حتی (یعنی 123.00 جای 123.45) را می خواند، شانس هستند که شما در آن میخ شده است.

123 BPM


برای آزمایش آن، یا ماشه کلیپ همراه با مترونوم، و یا زوم کردن در نمایش شکل موج کلیپ و ماشه نقاط مختلف در مسیر از طریق منطقه اسکراب با استفاده از آیکون بلندگوی کوچک با هر بخش جدید راه اندازی در فاصله پرتاب تدریج جهانی ( به طور پیش فرض تنظیم تا 1، نوار)، اگر پیچانده شده به درستی، همه چیز باید در همگام سازی باقی بماند بدون توجه به جایی که شما ماشه پخش در داخل فایل است.

Global launch quantization interval set to 1 bar


PRO-TIP: هنگامی که همه نشانگر تار خود شده اند، مجموعه ای همراه با هر تنظیم اولیه نمونه (جلد، تقدم و تاخر، حالت پیچ و تاب، و غیره)، با کلیک بر روی دکمه ذخیره در منطقه نمونه خواص به طوری که هر زمان که شما را از همان فایل را به مجموعه ای جدید زندگی می کنند، آن را تار و تنظیمات دیگر را حفظ کنید.

Save button


با استفاده از این روش، ما می تواند به سرعت در نظر گرفتن آهنگ های ما در پیشبرد ضرب و شتم با استفاده از بیش از دو مارکر پیچ و تاب احساس رایگان را امتحان کنید این کار را در پرواز است، هر چند شما ممکن است بخواهید این تکنیک در خانه اول کامل. انجام این کار به عنوان بسیاری از شما برای تمام آهنگ های شما در برنامه ریزی برای استفاده در عمل مجموعه ای شما نیاز به کامل می کند. حالا که ما آهنگ ما صف بلند شد، اجازه دهید به بررسی برخی از تکنیک های پیشرفته DJ در آن زندگی می.


همه Cued بالا

در حال حاضر ما می دانیم که چگونه می توان به دریافت آهنگ های ما بازی به عقب در زمان با یکدیگر، اجازه دهید نگاهی به ایجاد حلقه از آنها. دی جی آمدن به ABLETON از سیستم عامل های سنتی DJ دیجیتال اغلب چگونه نقاط نشانه من بپرسید؟ با این حال، هیچ ارتباط مستقیم به نقاط نشانه در ABLETON وجود دارد. گفته می شود، ما می توانیم یک کلیپ را به عنوان هر چند بار که ما می خواهیم، ​​تکثیر و تعیین نقاط شروع و نقاط مختلف حلقه برای هر یک، و نامگذاری آنها بر این اساس به عنوان مرجع آسان است.

مرحله 1: تکراری یک کلیپ را با انتخاب آن و ضربه زدن فرماندهی-D، و یا با پایین نگه داشتن کلید Alt / انتخاب و کشیدن آن را به حافظه کلیپ خالی.


مرحله 2: اگر ما می خواهیم این نسخه از کلیپ ها برای راه اندازی در نوار 33 به جای اول، حرکت نشانگر شروع به ابتدای نوار 33، و یا وارد این عددی است.

Start marker


شما متوجه خواهید شد که بخشی از یک فایل را که به بازی راه اندازی یک پس زمینه سفید، در حالی که هر بخشی که بازی خواهد کرد (به علت افتادن در خارج از منطقه قابل پخش شروع و پایان نشانگر) دارای یک پس زمینه خاکستری است.


مرحله 3: نام آن را با انتخاب کلیپ ها و ضربه زدن فرماندهی-R، یا تایپ کردن را در زمینه نام کلیپ.

Typing into the clip name field


اگر دوست دارید، رنگ آن را با راست کلیک کردن بر روی کلیپ ها و انتخاب یک رنگ جدید و یا با انتخاب یک رنگ از کلیپ رنگ انتخاب منوی کشویی.

Select a new color


clip color selection drop-down menu


گرفتن Loopy

هنگامی که یک آهنگ بوده است که پیچانده شده است، آن را آماده برای حلقه است.

مرحله 1: در خواص نمونه کلیپ، درگیر دکمه حلقه.

Loop button


مرحله 2: تنظیم مدت زمان از حلقه حلقه بریس در مشاهده نمونه، یا عددی

Loop brace in sample view

است.

Set loop brace numerically


PRO-TIP: نقطه شروع می تواند مستقل از نقاط حلقه، بنابراین شما می توانید شروع به پخش یک آهنگ از همان ابتدا، اما حلقه بخش بعد به عنوان مثال، با استفاده از مقدمه ترکیبی پسند اما تنها حلقه از بخش های مورد علاقه خود را، و اجتناب از هر گونه بیت شما نمی ممکن است مانند (انفرادی ساکس، خواننده سردستهزنان خواننده اپرا، و غیره) که پس از بخش لوپ می آیند.

PRO-TIP: آغاز حلقه و زمان طول در پرواز با دکمه های تنظیم که هم نقشه را برای کاربران پیشرفته MIDI و کلید.

Set your Loop start and Length times on the fly with the Set buttons.

Set your Loop start and Length times on the fly with the Set buttons.


تکراری به ایجاد به عنوان بسیاری از نسخه های مختلف از یک آهنگ به عنوان دوست دارید، با نقاط شروع مختلف (نشانه) و حلقه ها، رنگ و تغییر نام به عنوان مورد نیاز برای شناسایی سریع.

اگر شما می خواهید برای ایجاد یک نمونه بانک آهنگ فقط کوتاه کردن یک نمونه است که حلقه نیست، حلقه مطمئن شوید که خاموش است برای نمونه شما می خواهید برای این کار استفاده کنید و به طور پیش فرض تنها یک بار خواهید بازی که باعث تبدیل شده است.


زندگی مجموعه ای DJ

با توجه به این که هر کانال در یک مجموعه زنده، تنها می تواند بازی یک کلیپ در یک زمان، شما نیاز دارید به آهنگ های متعدد به منظور انجام هر گونه لایه بندی است. چگونه بسیاری از آهنگ می تواند به شما داشته باشد؟ که تا شما و هر آهنگ می توانید زنجیره های خاص خود را از اثرات عملکرد منحصر به فرد، که در علاوه بر این به راه اندازی می فرستد و بازده شما را برای اثر جهانی است. در اینجا تصویر لحظهای بسیار اساسی پیکربندی مجموعه ای DJ در آن زندگی با سه کانال اصلی برای آهنگ و حلقه، که کرده اند شده است رنگ کد گذاری با توجه به سبک و نام مرجع آسان، به علاوه نمونه بانک کانال (FX بانک) برای راه اندازی یک شات اثرات از طریق یک Reverb استفاده سالن بزرگ در مورد ارسال.

snapshot of a very basic DJ set configuration


انجام مشق شب خود را با آهنگ های خود را تاب و پیکربندی حلقه شما و شما آماده می شود به به عنوان خلاق عملکرد ارائه به عنوان شما می توانید خواب تا. که گفت:، ما سطح پتانسیل زنده ام به سختی به عنوان یک پلت فرم DJ خش، با تمام انواع از اثرات، اتوماسیون، و امکانات سفارشی سازی نیز در دسترس است. هنگامی که شما را در زنده فوق العاده همه کاره قابلیت نقشه برداری کنترل عوامل، ادغام پل با SERATO خش زنده، و ذهن ترا درهم میشکنند آرایه از ابزار های موجود با حداکثر برای زنده، پتانسیل واقعا بی حد و حصر است.


Related Videos
Comments (1)

You must be logged in to comment.

  • it is very good tomake music
    • 8 years ago
    • By:
    Reply
Sampler, Quick Sampler and Auto Sampler
Logic Pro X 210
Dream It. Do It.
Do you want to learn Sampler, Quick Sampler and Auto Sampler?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: