All Articles Logic Pro
صدا طراحی : گروه Black Eyed Peas Synth بیت کثیف در منطق های حرفه ای ، قسمت 1
Richard Lainhart on Fri, June 17th 2 comments
In Part 1 of this Quick Tutorial, we'll be looking at how to reproduce a synth sound from a recent pop hit, The Black Eyed Peas "The Time (Dirty Bit)"...

In Part 1 of this Quick Tutorial, we'll be looking at how to reproduce a synth sound from a recent pop hit, The Black Eyed Peas "The Time (Dirty Bit)": For this tutorial, we'll be using Logic's ES2 softsynth and recreating the stringy synth arpeggio sound that you hear by itself at the beginning of the song. We won't be able to reproduce it exactly, since a different synth was used for this song, but we can get quite close. Let's get started.

تماشای نخود چشم سیاه "(بیت کثیف)

مرحله 1 -- راه اندازی پروژه منطق

منطق باز ، و شروع با یک پروژه جدید خالی حاوی یک خالی نرم افزار آهنگ ابزار :


کلیک کنید و نگه دارید به طور پیش فرض EVP88 را فشار دهید در بالای صفحه در قسمت I / O از نوار کانال را انتخاب کنید 01


... برای باز کردن به طور پیش فرض ES 2 پنجره :


مرحله 2 -- تجزیه و تحلیل صدا

نگاهی به لحظه و گوش دادن به صدا ، که خوشبختانه به طور کامل در مقدمه این آهنگ را در معرض آن شروع می شود به عنوان بسیار تیز و کوتاه buzzy تن باس در اکتاو ، با بسیاری از هارمونیک های روشن فوقانی. سپس ، هر دو حمله و فروپاشی تن طول کمی قبل از آکورد arpeggiated شروع. این تا حدودی شبیه یک صدا synth رشته است ، اما روشن تر ، و آن را تا به برخی از chorusing و کمی از Reverb استفاده طولانی در پشت آن است. در بخش اول رقم arpeggiated ، حمله و فروپاشی کوتاه دیگر ، اما با سرعت کم در طول دوره از عبارت طولانی است.


مرحله 3 -- ایجاد صدا

بنابراین ، بدون ado بیشتر ، اینجا پچ ES2 من :


سعی کنید برای تولید مثل این تنظیمات را به عنوان نزدیک که شما می توانید -- اگر این کار را بکنید ، شما باید بیشتر از راه وجود دارد ، و من بخش های باقی مانده را توضیح دهد.

اول ، توجه داشته باشید که کنترل کننده ModWhl (چرخ مدولاسیون) به هر دو پوسیدگی و حمله پوشش 3 (این است که در دو اسلات روتر) نقشه برداری شده است در حالی که بازی باز باس پالس ، با چرخ مد شما شروع راه را به پایین ، سپس به تدریج آن را باز در میله های سوم و چهارم از باز کردن ، مانند :

[صوتی ID = "6917"]


همچنین توجه داشته باشید که به دلیل این است روشن ، مرتب کردن و رشته صدا است ، ما با استفاده از امواج دارای دندانه اره مانند در سراسر که تمایل به روشن رشته مانند وزوز. نوسان ساز اول فراهم می کند مقدار کمی از اکتاو وزوز بالای صدا ، اما بدن می آید را از اسیلاتورهای دوم و سوم ، که کمی detuned دادن chorusing خفیف به قیر.

نکات دیگر : ما در حالت هماهنگ پلی ، که اجازه می دهد تا یادداشت ها متعدد بازی در یک بار در صورت لزوم هستید ، اما تا دو برابر یادداشت به اضافه کردن برخی از ضخامت. و ما عبور از اسیلاتورهای مخلوط از طریق یک فیلتر بالا گذر ، که حذف برخی از هارمونیک های پایین تر و بر بالا ، ما با اضافه کردن کمی از گروه کر پس از مرحله فیلتر ، و بسیاری از توابع دیگر از کار افتاده است.

دو مقدار خاص من می خواهم به نقطه ، آنها احتمالا سخت به خواندن : حمله برای پاکت 3 ، که کنترل دامنه صدای ما ، این است که درست بالای صفر ، 0.16ms. این پس از آن تا به برخی از اتاق به طول زمانی که ما اضافه کردن انجمن کنترل چرخ.


گام 4 -- لمس نهایی

گام نهایی این است که برای اضافه کردن یک Reverb استفاده طولانی ، مانند PlatinumVerb "فعل روشن طولانی ، و تنظیم مخلوط مرطوب آن بسیار کم :


و کسانی که اصول اولیه است. مثل همیشه ، شما باید با این تنظیمات آزمایش. اما مهمتر از همه ، از آن لذت ببرید!

برای دریافت عمیق تر به طراحی صدا با ES2 منطق؟ را بررسی کنید SteveH در منطق 206 -- ES2 در معرض .

Related Videos
Comments (2)

You must be logged in to comment.

 • Greg M
  Nice tutorial Richard, slightly confused though as you say you use sawtooth waves throughout but OSC 2 + 3 are set to Pulse width modulated square waves in the image.
  • 8 years ago
  • By: Greg M
  Reply
 • jorgefilemon
  hey amazing tutorial, confused as well with the pulse wave though but yeah i used the pulse wave instead of the saw as the picture shows. Also, do you happen to know how do they do that effect where they change the pitch of the vocals, they use it a lot. they even do like melodies with the vocal pitch shifting ..can't figure out, i tried with autotune and by playing autotune's keys, but it doesnt work.
  • 8 years ago
  • By: jorgefilemon
  Reply
EDM Production Tips
Logic Pro X 402
Dream It. Do It.
Do you want to learn EDM Production Tips?
Yes, I want to learn!
No Thanks, I just want to read the article.
Feedback
Course Advisor
Don't Know Where To Start?
Ask A Course Advisor
Ask Us!
Copy the link below and paste it into an email, forum, or Facebook to share this with your friends.
Make money when you share our links
Become a macProVideo.com Affiliate!
The current affiliate rate is: 50%
Classes Start Next Week!
Live 8-week Online Certification Classes for: